informacje produktowe marki Rains

Rains czyli marka, która dostarcza nam przeciwdeszczowe ubrania. No dobrze, ale jak to się dzieje, że są one nieprzemakalne? O tym w dalszej części wpisu.

Najbardziej charakterystyczną cechą produktów duńskiego brandu jest ich lekkość oraz to, że nie przemakają. Dzieje się to dzięki elastycznej powłoce poliuterynowej oraz mocnej tkaninie poliestrowej. Tkanina jest łączona za pomocą zgrzewania ultradźwiękowego, zapewniając jakość, wodoodporność produktów. Ponadto wszystkie okucia, zamki błyskawiczne i ozdoby są zaprojektowane i wykonane z materiałów zoptymalizowanych do warunków mokrych.

Kontrola jakości
Wszystkie elementy produktów Rains są zgodne z normami REACH (europejskie prawodawstwo regulujące rejestracje, oceny, zezwolenia i ograniczenia dotyczące chemikaliów). Wspólnie z międzynarodowymi centrami testowymi Rains nieustannie testuje komponenty produktów w celu zapewnienia najwyższych standardów kontroli jakości.

Produkcja
Wszystkie produkty duńskiego przedsiębiorstwa są wytwarzane w fabrykach z ponad 15-letnim doświadczeniem w odzieży przeciwdeszczowej i odzieży sportowej. Rains z dumą współpracuje z profesjonalnymi, etycznymi fabrykami, które wytwarzają produkty wysokiej jakości w bezpiecznych warunkach pracy. Fabryki są zgodne ze standardami pracowników Rains, w tym między innymi: bezpiecznym ubezpieczeniem zdrowotnym, odpowiednimi harmonogramami pracy i czystym środowiskiem pracy.

Konserwacja odzieży i akcesoriów Rains:
– Czyść dokładnie za pomocą Rains Garment Cleanser
– Prać w pralce w 30 °C
– Nie suszyć w suszarce
– Prasować tylko z tyłu odzieży