Kanken time!

fjallraven kanken

Początki brandu Fajll Raven sięgają roku 1950 kiedy to w niewielkiej miejscowości Örnsköldsvik na północy Szwecji 14-letni chłopiec, Åke Nordin stwierdził, że noszone przez niego plecaki nie są wygodne i postanowił coś z tym zrobić. Po 10 latach licznych modyfikacji, projektowania, szycia postanowił zarejestrować swoją działalność i wypłynąć na nieco większe horyzonty. Założona przez Åke firma ma nazwę Fjall Raven co oznacza w dosłownym tłumaczeniu lis polarny.

Pod koniec lat 70 kiedy firma zaczęła się rozrastać i postanowiła zaprojektować plecak, który miał za zadanie pozbycie się problemów z kręgosłupem u najmłodszych. Lekkość, wygoda noszenia oraz dopasowanie wymiarów tak aby kartki formatu A4 łatwo było chować były głównymi czynnikami, które pozwoliły na zrobienie plecaka idealnego. Przez kilkadziesiąt lat szycia powstała cała masa kolorystyk, wielkości oraz zastosowano różnego rodzaju materiału.

Dzisiaj marka FjallRaven to nie tylko Kankeny. W ofercie można znaleźć różnego rodzaju kurtki, koszulki, portfele, czapki, odzież termoaktywną, namioty, śpiwory czy nawet termosy. W Polsce ubrania szwedzkiej firmy są noszone np przez Borysa Szyca.