Materiał Fjallraven G-1000

fjallraven_g_1000_ate_poznan_1

Jeden z najlepszych materiałów outdoorowych jest używany w produktach marki Fjallraven! Po krótce opowiemy kilka ciekawych faktów o nim oraz wyjaśnimy dlaczego to właśnie on jest uważany za jeden z lepszych outdoorowych materiałów na naszej planecie.

Kurtki, plecaki czyli odzież i akcesoria z segmentu outdoor wybieramy przeważnie przez pryzmat jednego ważnego czynnika – membrany. Owszem jest to bardzo ważna sprawa przy wyborze tego typu produktów jednak membrana nie jest doskonała. Oprócz tego, iż jest wodoodporna nie jest w stanie wydalić wilgoci i tu z pomocą przychodzą szwedzcy projektanci… Materiał G-1000 zapewnia nam uwalnianie wilgoci na zewnątrz. Do tego dodajmy właściwości takie jak wodoszczelność, wodoodporność i mamy materiał outdoorowy niemalże idealny! Ponadto w przypadku różnych typu porównań trwałość również jest po stronie G-1000. Pokazują to testy i to, że różnego rodzaju kolce, ostre krawędzie, które możemy spotkać „na zewnątrz” nie są w stanie w żaden sposób przebić tego materiału. Ważnym faktem jest to, iż G-1000 jest lekki. Nie powoduje to aż takiego zmęczenie podczas mniejszych i większych wycieczek.
Szwedzki materiał jest niezwykle odpornym materiałem i nie w stanie jest go przebić. Można dzięki temu stwierdzić, że jest on mocniejszy niż denim.

Podsumowując, nie macie co się bać, że Wasz ulubiony plecak, czyli plecak Fjallraven Kanken z jakimś niewyjaśnionych przyczyn nagle się rozerwie czy się przemoczy. Szwedzka technologia dopracowana przez dziesiątki lat zapewnia Wam po prostu korzystanie z chwili i długotrwałe użytkowanie produktów sygnowane lisem w logo.

–>  Zapoznaj się ze wszystkimi produktami marki Fjallraven w naszym sklepie!