Ponadczasowy i niezawodny – Fjallraven Kanken

kanken_atepoznan_1

Plecaki, torby, czy torebki towarzyszą większości z nas w codziennych zadaniach. Te pierwsze, szczególnie popularne wśród uczniów i studentów, zaznaczyły w ostatnich latach również swoją obecność w kulturze streetwearowej. Niewątpliwie jednym z nich jest popularny Kanken.

Historia słynnego prostokątnego plecaka rozpoczęła się w 1978 roku, aby zapobiec problemom z plecami, które stawały się coraz większym problemem wśród szwedzkich dzieci. Plecaki Fjallraven zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pomieścić dwie szkolne książki o rozmiarze A4. Stąd właśnie ich charakterystyczny kształt, który z czasem pokochali dorośli i dzieci na całym świecie.

Jakość w najlepszym wydaniu
Twórca marki Fjallraven, Ake Nordin chciał stworzyć plecak, który będzie nie tylko odpowiedzią na zdrowotne problemy dzieci, ale przede wszystkim pozwoli na korzystanie z niego przez wiele lat. Ważne było również, by był on możliwie niezawodny. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu rewolucyjnego materiału – Vinylon F, który sprawia, że Kankeny są wodoodporne, zachowując swoją lekką, przewiewną konstrukcję.

Minimalistyczny design, idący w parze z maksymalną funkcjonalnością został doceniony w 2016 roku przez szwedzką organizację Svensk Form, która uznała Kanken za dzieło sztuki. Takie wyróżnienie, pokazuje jak ważnym elementem szwedzkiego wzornictwa stał się niepozorny plecak.

Wybierz Kankena dla siebie
Dzisiaj, pomimo upływu 40 lat, najpopularniejszy produkt z oferty Fjallraven wciąż ma się dobrze. Co sezon pojawiają się nowe kolorystyki, a zainteresowanie plecakami ciągle rośnie. W związku z tym na rynek trafiły również Fjallraven Kanken Mini, łączące wszystkie zalety starszego brata z mniejszym rozmiarem. Wszystkich wariantów kultowych plecaków jest łącznie ponad 100!
Oryginalne plecaki Fjallraven Kanken dostępne są w naszym sklepie online. Sprawdź aktualną ofertę i już dziś znajdź swój nowy plecak. Jeśli jednak nie mamy akurat tego, czego szukasz, daj nam znać. Ściągniemy dla Ciebie wymarzonego Kankena bezpośrednio od producenta!