słów kilka o…. Rains!

rains_ate_poznan

Rains to marka odzieży przeciwdeszczowej, która produkuje wodoodporne ubrania oraz różnego rodzaju akcesoria do codziennego użytku. Pod wpływem skandynawskiego pochodzenia Rains cechuje bezkompromisowe podejście do prostoty, które jest tak samo ważne jak cała funkcjonalność danego produktu. Brand pochodzący ze stolicy Danii twierdzi, że odzież przeciwdeszczowa nie musi by naszpicowana nowoczesnymi technologiami, wręcz przeciwnie. Wszystko można zaprojektować tak aby było w pełni funkcjonalne i adekwatne nawet do tej najbardziej sztormowej pogody.

Nazwa
Jeżeli znamy podstawy języka angielskiego to wiemy, iż rains oznacza w potocznym znaczeniu deszcz. Jest to wyraz, który najbardziej najbardziej oddaje to nad czym marka się skupia. Mianowicie ochronę przed deszczem. Duński brand tym samym chce pokazać, że nie musimy obawiać się pochmurnego nieba, deszczowej pogody czy nawet sztormu. Deszcz nie musi tworzyć w naszej głowie problemów w co mamy się ubrać czy spakować. Rains wychodzi na przeciw tym zmartwieniom.

Historia
Zasadniczo niedawno, bo w roku 2012 r. firma Rains postanowiła ponownie przemyśleć jakość i funkcjonalność odzieży przeciwdeszczowej. W oparciu o gumowe, klasyczne płaszcze przeciwdeszczowe, czy tzw. sztormówki marka podjęła się zaprojektowania ubrań w nowatorski sposób i tak o to powstał jeden z pierwszych ich produktów – ponczo. Duński brand nie spoczął na laurach i chwile później wprowadził na rynek pełną wodoodporną kolekcję, która prezentowała odzież, torby i plecaki Rains oraz różnego rodzaju akcesoria. Dzisiaj każda kolekcja bazuje na podstawowych krojach i wzbogacana jest to o nowe kolory czy wzory. Rains ostatnimi czasy zaczął produkować przeciwdeszczowe rękawiczki czy nawet portfele.

Produkt
Każdy produkt Rains jest tak stworzony aby zakwestionować tradycyjne (zazwyczaj negatywne) myślenie o deszczu. Marka stara się łączyć funkcjonalność ze światem mody. Skandynawski brand jednak nie myśli tylko o swoim regionie i projektuje ubrania tak aby dotrzeć na cały świat. Potwierdzeniem tego iż, Rains potrafi to wszystko połączyć w całość mogą być projekty kolaboracyjne z takimi markami chociażby jak: Vans czy Opening Ceremony.

Sklepy koncepcyjne
W 2016 r. Rains otworzył swój pierwszy sklep stacjonarny. Jak nie trudno się domyśleć wybór padł na Kopenhagę. Następnie zostały otworzone sklepy w Paryżu, Nowym Jorku i Londynie. Brand zwraca szczególną uwagę na kwestię związane z designem dlatego postanowił nie tworzyć tak samo wyglądających sklepów. Każdy sklep jest zaprojektowany inaczej i posiada całkiem inne wnętrze. Wszystkie lokale cechuje tak jak w przypadku ubrań: styl, prostota i minimalizm.

Na chwilę obecną w Polsce nie ma oficjalnego sklepu marki Rains, są tylko oficjalni sprzedawcy. Z wielką dumą możemy powiedzieć, że to właśnie my zaliczamy się do bardzo wąskiego grona sprzedawców Rains w naszym kraju.

Zapoznaj się z asortymentem marki Rains w naszym sklepie internetowym!